x
M e f d e n t a l

Pembe Estetik

Pembe Estetik

Geçtiğimiz yıllarda artarak gelen sorunlardan birisi de hastalarımızın giderek şikayetçi olduğu üst dişlerinin görünümü ve diş eti seviyesidir. Kısa süre de yapılan cerrahi operasyonlarla bu tedaviyi uygulamaktayız.
Gingivoplasti

Gingivoplasti işlemi ile diş etleri yeniden hastanın estetik durumuna uygun olarak şekillendirilir. Yani diş etindeki estetik uygulamalar anlamına geliyor. Pembe Estetik de diyebiliriz.
Pembe estetik bölgesel olarak yapılabildiği gibi tek bir dişe de uygulanabilir. Örnek verecek olursak bir diş diğer dişten biraz daha uzun ise, kişi güldüğünde diş etleri görünüyorsa diş etleri dişlere oranla daha büyükse uygulanabilir.
Pembe estetik işlemi 15-20 dakika gibi kısa sürer ve hemen sonuç verdiği için kişi günlük hayatına hemen geri döner . Doktorun talimatlarına uyulduğu taktirde herhangi bir ağrı işlemi söz konusu değildir.

Gingivektomi (Pembe Estetik)

Gingivektomi yöntemi de, halk arasında pembe estetik olarak bilinir. Diş etlerinin kesilmesi veya diş etine şekil verilmesi anlamına gelir.
Bazı kişiler güldüğünde diş etleri çok görünür bu kişilerin dişleri ise küçük küçük olabilir. Böyle vakalar da diş etine ölçüm yapılarak diş etinin ve kişinin sağlığını etkilemeden diş etleri seviyesi yukarı doğru çekilebilir. Bu yöntem sayesinde kişinin dişleri daha uzun olacak,diş etleri daha az görünecektir hemde estetik gülüşe sahip olacaktır.

   Hizmet Hakkında Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Pembe Estetik
Pembe Estetik
Pembe Estetik
Yukarı Git