x
M e f d e n t a l

Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum Kaplama : Estetik ve Dayanıklı Çözüm… Gülüşümüzün sağlıklı ve estetik olması kendimizi iyi hissetmemizde büyük rol oynar. MEF Dental Grup Ağız & Diş Sağlığı alanında uzman bir ekip olarak hastalarımızın estetiksel ve fonksiyonel ihtiyaçlarını karşılamak için en yenilikçi yöntemleri sunmaktadır. Bu yöntemlerden birisi de Zirkonyum Diş kaplamadır.

Zirkonyum Kaplama dişlerinizi estetik ve dayanıklı şekilde restore etmek için kullanılan bir yöntemdir. Zirkonyum son derece dayanıklı bir seramik malzemedir ve doğal diş rengine oldukça yakındır. Bu nedenle bir yandan estetik görünüm sağlarken diğer taraftan uzun ömürlü çözüm sunar.

Zirkonyum Kaplama çeşitli diş sorunlarını çözmek için kullanılabilir. Dişlerdeki çürükler, kırıklar, renklenmeler ya da boşluklar gibi estetiksel ve fonksiyonel sorunlar için ideal bir seçenektir. Ayrıca Kanal Tedavisi sonrası güçlendirme amacıyla da tercih edilebilir.

Zirkonyum Kaplama öncesi dişleriniz uygun bir şekilde düzenlenir. Daha sonra dijital olarak tasarlanan ve özel üretilen Zirkonyum Kaplamalar dişlerinize kalıcı olarak yerleştirilir. Bu süreç uzmanlarımızın titiz çalışması ve son teknoloji ekipmanlarımızın kullanımı ile en yüksek kalitede gerçekleştirilir.

Zirkonyum Diş Kaplama Süresi hastanın durumuna ve tedavi gereksinimlerine bağlı olarak değişmekle birlikte hazırlık ve uygulama süreci ile birlikte birkaç seansta tamamlanabilir. Bu tedavi doğru bakım ve düzenli kontrollerle 20 ila 25 yıl kalıcılık sunar. Doğal dişler gibi düzenli fırçalama, diş ipi kullanımı ve periyodik kontrollerle sonuçların kalıcılığı sağlanabilir.

Zirkonyum Kaplama Fiyatları tedavinin karmaşıklığına, kullanılan malzemenin kalitesine ve klinik standartlara bağlı olarak değişiklik gösterebilir. MEF Dental Grup olarak hastalarımıza uygun fiyatlarla kaliteli hizmet sunmayı taahhüt ediyoruz. Tedavi ücretleri ile ilgili detaylı bilgi almak için İletişim kanallarımızı kullanarak Bize Ulaşabilirsiniz

MEF Dental Ağız ve Diş Sağlığı konusundaki uzmanlığıyla bilinir. Zirkonyum Kaplama gibi ileri teknolojiye dayalı tedavilerde deneyimli ekibimiz ve modern tesislerimizle en iyi sonuçları elde etmek için buradayız. Hastalarımızın güvenliği ve memnuniyeti her zaman önceliğimiz olmaktadır.

Eğer siz de estetik ve dayanıklı bir gülüş için Zirkonyum Kaplama Tedavisi düşünüyorsanız, Hemen Bize Ulaşabilirsiniz… Sağlıklı ve güzel bir gülümseme için size yardımcı olmaktan büyük mutluluk duyarız.

Tedavi Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Tıklayınız

Zirkonyum Diş Nedir

Zirkonyum Diş son derece dayanıklı ve estetik bir seramik malzeme olan zirkonyum oksit kullanılarak üretilen protez dişlerdir. Zirkonyum Dişler doğal dişlere çok yakın bir görünüm sağlar ve uzun ömürlüdür. Bu dişler çeşitli estetik ve fonksiyonel sorunları çözmek için kullanılabilir.

Zirkonyum Kaplama Nedir

Zirkonyum Kaplama dişlerinizi estetik ve dayanıklı şekilde restore etmek için kullanılan bir yöntemdir. Zirkonyum son derece dayanıklı bir seramik malzemedir ve doğal diş rengine oldukça yakındır. Bu nedenle estetik görünüm sağlarken uzun ömürlü çözüm sunar.

Zirkonyum Kaplama Hangi Durumlarda Yapılır

Zirkonyum Kaplama çeşitli diş sorunlarını çözmek ve estetik görünümü iyileştirmek için kullanılabilir. Günümüzde Zirkonyum Kaplamanın En Sık Tercih Edildiği Durumlar;

 • Diş Çürükleri : Çürük dişlerin hasar görmesine ve estetik görünümünün bozulmasına neden olabilir. Zirkonyum Kaplama çürüklerin tedavisinde kullanılarak dişlerin doğal görünümünü geri kazanmaya yardımcı olur.
 • Kırık veya Çatlaklar : Dişlerdeki kırık veya çatlaklar hem estetik hem de fonksiyonel sorunlara yol açabilir. Zirkonyum Kaplama kırık ve çatlaklı dişlerin restore edilmesinde etkili bir çözüm sunar.
 • Renklenmeler : Dişlerdeki renklenmeler zamanla kahve, çay veya sigara gibi pigmentli içeceklerin tüketilmesiyle oluşabilir. Zirkonyum Diş Kaplama dişlerin renklenmelerini gidererek daha beyaz ve estetik bir görünüm elde etmeye yardımcı olabilir.
 • Boşluklar : Dişler arasındaki boşluklar estetik açıdan rahatsız edici olabilir ve dişlerin doğru hizalanmasını engelleyebilir. Zirkonyum Kaplama boşlukların kapatılmasında ve dişlerin düzgün hizalanmasında kullanılabilir.

olarak özetlenebilir.

 

Zirkonyum Kaplama Nasıl Yapılır

 

Zirkonyum Kaplama Nasıl Yapılır

Günümüzde Diş Kaplama uygulamaları dendiğinde en fazla talep edilen teknik olarak bilinen Zirkonyum Diş Kaplama Estetik Diş Hekimliği alanında uzman doktor tarafından steril klinik şartlarında gerçekleştirilmelidir. “Zirkonyum Kaplama Nasıl Uygulanır?” sorusuna maddeler halinde detaylı olarak;

1-) Muayene ve Planlama

 • İlk adım uzman diş hekimimizin muayenesidir. Dişlerinizin durumunu ve tedavi gereksinimlerinizi belirlemek için detaylı bir muayene yapılır.
 • Tedavi planı hangi dişlerin kaplanacağı, kaplama boyutları ve detaylar belirlenerek oluşturulur.

2-) Diş Hazırlığı

 • Zirkonyum Kaplama yapılacak dişlerin hazırlığı için işlem başlar. Bu adımda diş hekimi dişlerin üzerinde minimal düzeyde madde alır ve şekillendirir.
 • Diş hazırlığı dişlerin doğal yapısını koruyarak kaplamalar için uygun yüzey oluşturmayı amaçlar.

3-) Ölçüm ve Tasarım

 • Hazırlanan dişlerin ölçümleri alınır ve dijital olarak tasarlanır.
 • Bu ölçümler özel olarak üretilecek zirkonyum kaplamaların doğru boyut ve şekilde yapılmasını sağlar.

4-) Geçici Kaplamaların Yapılması (Opsiyonel)

 • Zirkonyum Kaplamaların Üretimi esnasında geçici kaplamaların kullanılabilmesi için geçici kaplamalar yapılır ve işlem bölgesine yerleştirilir.
 • Geçici Kaplama Zirkonyum Kaplamaların üretim süreci tamamlanana kadar dişlerin korunmasına yardımcı olur.

5-) Zirkonyum Kaplama Üretimi

 • Ölçüler alındıktan ve tasarım yapıldıktan sonra Zirkonyum Dişler özel olarak üretilir.
 • Son teknoloji CAD/CAM sistemleri veya dijital teknolojiler kullanılarak Zirkonyum Kaplamaların üretimi gerçekleştirilir

6-) Kaplamanın Uygulanması

 • Zirkonyum Kaplamalar hazırlandıktan sonra Protetik Diş Hekimliği alanında uzman diş doktoru bu kaplamaları dişlere yerleştirir.
 • Kaplamalar dişlerin üzerine yerleştirilerek yapıştırılır veya sabitlenir.

7-) Son Kontroller ve Ayarlamalar

 • Zirkonyum Kaplamaların yerleştirilmesinden sonra diş hekimi son kontrolleri yapar ve gerekli ayarlamaları tamamlar.
 • Dişlerin uyumu ve kaplamaların estetik görünümü kontrol edilir.

8-) Sonuçların Değerlendirilmesi ve Bakım Önerileri

 • Protetik Diş Tedavisi kapsamında zirkonyum kaplamaların yerleştirilmesinin ardından sonuçlar hastaya gösterilir ve birlikte değerlendirilir.
 • Diş hekimi kaplamaların bakımı & temizliği konusunda hastaya gerekli bilgileri verir ve düzenli kontrollerin önemini vurgular.

yanıt verebiliriz.

Yukarıda belirttiğimiz tüm adımlar Zirkonyum Kaplama işleminin genel sürecini temsil eder. Her hasta ve durum farklı olduğundan tedavi planı ve uygulama süreci kişiye özeldir. Tedavi süreci ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için Hemen Bizi Arayın

Tedavi Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Tıklayınız

Zirkonyum Kaplama Ne Kadar Sürer

Zirkonyum Kaplamanın Tamamlanma Süresi hastanın durumuna ve tedavinin karmaşıklığına bağlı olarak değişiklik gösterir. Tedaviye hazırlık süreci ve kaplamanın uygulanması birkaç seansta tamamlanır. Tedavi süresi hastanın bireysel ihtiyaçlarına ve uygulama planına göre farklılık göstermektedir.

Zirkonyum Kaplama Çeşitleri (H2)

Zirkonyum Diş Kaplama çeşitleri hastanın ihtiyaçlarına ve tercihlerine bağlı olarak değişebilir. Standart Zirkonyum Kaplama tek renk kaplama olarak düşünülebilirken, Veneer Zirkonyum Kaplama daha ince tabaka şeklinde tasarlanabilir. Tam Zirkonyum Kronlar veya Köprüler de mevcuttur. Bu seçeneklerde zirkonyumun tamamen kullanılmasıyla daha fazla dayanıklılık ve estetik elde edilir.

Zirkonyum Diş Çeşitleri arasında;

 1. Standart Zirkonyum Kaplama
 2. Veneer Zirkonyum Kaplama
 3. Total Zirkonyum Kronlar & Köprüler
 4. İmplant Üstü Zirkonyum Kaplama
 5. Zirkonyum İmplant Üstü All-on-4 Uygulama
 6. Zirkonyum Gülüş Tasarımı

gösterilebilir.

Veneer Zirkonyum Kaplama

Veneer Zirkonyum Kaplama ince bir tabaka halinde tasarlanan ve ön dişlerin estetik yapısını iyileştirmek için kullanılan seçenektir. Bu kaplama dişlerin ön yüzeylerine yapıştırılarak diş rengi, şekli ve boyutunu düzeltebilir. Veneer Zirkonyum Kaplama doğal diş görünümünü korurken dayanıklılığı sağlar. Estetik gülümseme elde etmek isteyenler için ideal seçenektir.

Zirkonyum Kaplama Ömrü Ne Kadardır

Zirkonyum Kaplamanın Ömrü doğru bakım ve düzenli kontrollerle 20 ila 25 yıl gibi oldukça uzun süreli olabilir. Uygun şekilde bakıldığında ve diş hekiminizin önerdiği şekilde periyodik kontroller yapıldığında Zirkonyum Kaplama uzun yıllar dayanabilir. Bununla birlikte bireysel faktörler ve kullanım alışkanlıkları da ömrü etkileyebilir.

Zirkonyum Kaplama Diş Sızlaması

Zirkonyum Kaplamalarda Diş Sızlaması oldukça nadir bir durumdur. Ancak bazı durumlarda kaplamanın kenarlarında veya altında sızlama hissedilebilir. Bu kaplamanın uygun şekilde yerleştirilmemesi veya diş etlerinde sorun olması durumunda meydana gelir. Bu durumda derhal kliniğimize başvurmanız gerekmektedir.

Zirkonyum Kaplama Diş Rengi

Zirkonyum Diş Kaplama doğal diş rengine oldukça yakın renge sahiptir. Bu nedenle estetik bir görünüm sağlar ve diğer dişlerle uyumlu görünüm sunar. Diş hekimimiz size en uygun renk tonunu belirlemek için diş renginizi dikkate alacak ve istediğiniz estetik sonucu elde etmek için en doğru seçimi yapacaktır.

Zirkonyum Kaplama Mı Lamine Kaplama Mı

Zirkonyum Kaplama ve Lamine Diş Kaplama farklı ihtiyaçlara & durumlara yönelik tedavi seçenekleridir. Zirkonyum Kaplama son derece dayanıklı ve uzun ömürlü bir seçenekken, Lamine Kaplama daha ince ve daha az invaziv bir seçenektir.

Lamine Diş Kaplama dişlerin ön yüzeylerini kaplayarak estetik bir görünüm sağlar. Bununla birlikte Zirkonyum Kaplama daha fazla dayanıklılık ve uzun ömür sunar. Hangi seçeneğin size uygun olduğunu belirlemek için uzman diş hekimimizle görüşmelisiniz.

Zirkonyum Kaplama Sonrası

MEF Dental kalitesi ve garantisiyle Zirkonyum Diş Kaplama yaptıran bireyler işlem sonrası yaşanacak her husus konusunda da detaylı bilgi sahibi olmaktadır. Zirkonyum Kaplama ile ilgili uygulama sonrası süreç hakkında bilinmesi gerekenler arasında;

 1. Diş Hassasiyeti : Zirkonyum Kaplama Sonrası bazı hastalarda geçici diş hassasiyeti olabilir. Bu hassasiyet geçicidir ve zamanla azalır. Lakin şiddetli veya uzun süren bir hassasiyet varsa diş hekimimize başvurmalısınız.
 2. Uyum Süreci : Zirkonyum Diş Kaplama dişlere uyum sağlama süreci gerektirebilir. Başlangıçta yeni kaplamaların ağızda biraz farklı hissedilmesi normaldir. Ancak zamanla kaplamaların rahat hissedilmesi ve doğal görünüm kazanması beklenir.
 3. Bakım İpuçları : Zirkonyum Kaplamalar doğal dişler gibi düzenli bakım gerektirir. Bu günlük diş fırçalama, diş ipi kullanımı ve düzenli diş hekimi kontrollerini içerir. Ayrıca diş hekimimizin önerdiği periyodik kontrolleri yapmak da önemlidir.
 4. Renk ve Parlaklık : Zirkonyum Kaplamalar diş rengini ve parlaklığını uzun süre korur. Zamanla diyet alışkanlıkları ve yaşlanma gibi faktörler renk & parlaklıkta değişikliklere neden olabilir. Profesyonel Diş Temizliği & Diş Beyazlatma uygulamaları kaplamaların rengini ve parlaklığını yenilemeye yardımcı olur.

belirtilebilir.

Zirkonyum Kaplama Avantajları

Zirkonyum Diş Kaplama uygulandığı bireylere birçok avantajı bir arada sunan Diş Kaplama tedavisi yöntemidir. Bu uygulamanın avantajları arasında;

 • Dayanıklılık : Zirkonyum son derece dayanıklı bir malzemedir ve uzun ömürlü çözüm sunar.
 • Estetik : Doğal diş rengine yakın bir renge sahip olan Zirkonyum Kaplama estetik görünüm sağlar.
 • Bio-Uyumlu : Zirkonyum diğer diş dokularıyla uyumlu bir malzemedir. Bu nedenle alerjik reaksiyon riski minimaldir.
 • Minimal İnvaziv : Zirkonyum Kaplama dişlerin minimal şekilde tahrip edilmesini gerektirir. Bu da daha az invaziv bir tedavi seçeneği sunar.

gösterilebilir.

 

Zirkonyum Kaplama Fiyatları

 

Zirkonyum Kaplama Fiyatları

Sağlık alanında gerçekleştirilen her uygulamada olduğu gibi Zirkonyum Kaplama Fiyatları da hasta muayene edilmeden belirtilemez. Estetik Diş Hekimliği alanında uzman doktorumuz tarafından yapılacak muayene sonucunda tedavi süreci ve ücreti hastaya belirtilebilir.

Zirkonyum Kaplama Fiyatları 2024 yılında farklılık oluşmasına neden olan durumlar arasında;

 • Kişinin ağız, diş ve çene yapısı,
 • Tedavi olacak bireyin genetik özellikleri ve yaşı,
 • Hastanın ağız ve dişlerinde yaşanan rahatsızlıklar,
 • Dişlerdeki lekelenme, çürüme, sararma ve deformasyon durumu,
 • Bireye uygulanacak Zirkonyum Diş Kaplama türü ve sayısı,
 • Uygulamayı gerçekleştirecek klinik ve hekiminin tecrübesi,

gösterilebilir.

Sizde Zirkonyum Diş Kaplama tedavisi yaptırıp farklı sebeplerle dişlerinizde oluşan estetiksel ve fonksiyonel problemlerin giderilmesi; hayal ettiğiniz doğal, güzel ve estetik gülüşe sahip olabilmek için Hemen Bizi Arayın...

 Sık Sorulan Sorular

Zirkonyum Kaplama Ne Demek ?

Zirkonyum Kaplama dişlerin estetik ve dayanıklı şekilde restore edilmesi için tercih edilen bir yöntemdir. Zirkonyum oksit kullanılıp üretilen kaplamalar doğal diş rengine yakın görünüm sunar.


Zirkonyum Kaplama Kaç Yıl Dayanır ?

Zirkonyum Kaplamalar doğru bakım ve düzenli kontrollerle uzun yıllar dayanabilir. Ortalama 20 ila 25 yıl gibi bir süre boyunca kullanılabilirler.


Zirkonyum Mu Porselen Mi ?

Zirkonyum Kaplamalar Porselen Kaplamalardan Daha Dayanıklıdır… Ayrıca doğal diş rengine daha yakın görünüm sunar.


Zirkonyum Kaplama Kaç TL ?

Zirkonyum Kaplama Fiyatları tedavinin karmaşıklığı, kullanılan malzeme kalitesi ve klinik standartlara bağlı olarak değişiklik gösterir. Lakin diğer estetik diş tedavilerine kıyasla daha yüksek bir maliyeti vardır. Tedavi ücretleri hakkında detaylı bilgi almak için İletişim kanallarımızı kullanarak Bize Ulaşabilirsiniz


Zirkonyum Mu Daha Pahalı Lamine Mi ?

Zirkonyum Kaplamalar Lamine Kaplamalara Göre Daha Pahalıdır… Bunun nedeni Zirkonyum Kaplamaların daha dayanıklı ve uzun ömürlü olmalarıdır.


Zirkonyum Dişler Sararır Mı ?

Hayır… Zirkonyum Dişler doğal diş rengine yakın renge sahip oldukları için sararmaz. Zamanla diyet alışkanlıkları ve yaşlanma gibi faktörler renk değişiklikleri olabilir.


Zirkonyum Diş Çürüme Yapar Mı ?

Hayır… Zirkonyum Dişler doğal dişler gibi çürümezler. Lakin diş eti hastalıkları veya yanlış bakım sonucu çevre dokuları etkilenebilir. Bu durum diş çürümelerine yol açabilir.


Zirkonyum Kaplama Fırçalanır Mı ?

Evet… Zirkonyum Kaplamalar düzenli diş fırçalama ve diş ipi kullanımı ile temizlenir. Lakin aşındırıcı diş macunu kullanmaktan kaçınılmalıdır.


Zirkonyum Ağız Kokusu Yapar Mı ?

Hayır… Zirkonyum Kaplamalar doğru bakımı yapıldığında ağız kokusu yapmaz. Lakin kötü ağız hijyeni veya diğer ağız sağlığı sorunları varsa ağız kokusu oluşabilir.


Zirkonyum Diş Neden Pahalı ?

Zirkonyum Dişler yüksek kaliteli malzemelerin kullanılması ve uzmanlık gerektiren üretim süreci nedeniyle pahalı olabilir.


Zirkonyum Diş Yaptıranlar Memnun Mu ?

Evet… Zirkonyum Diş Yaptıranlar doğal görünüm, dayanıklılık ve uzun ömür gibi avantajları nedeniyle memnun kalırlar. 
Tedavi Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin TıklayınızYukarı Git