x
M e f d e n t a l

Ebubekir Toy

Ebubekir Toy

Ebubekir Toy

Ortodonti Uzmanı

1968 Sivas – Şarkışla doğumludur. 1991 yılında Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden ikincilikle mezun olmuştur. 1992 yılında aynı fakültenin ortodonti bölümünde uzmanlık eğitimine başlamıştır. 1998 yılında eğitimini tamamlayıp uzman olmuştur. 10 yılı aşkın Ankara’da özel muayenehanecilik yapmış olup, 2009 yılında İnönü Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim Dalında öğretim üyesi olarak çalışmaya başlamıştır. 2014 yılında doçentlik ünvanını almıştır. 2017 yılında Özel Mef Dental Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinde çalışmaya başlamıştır.
American Journal of Orthodontics and Dentofacial Orthopedics (ISI), . Australian Orthodontic Journal (ISI) , Turkish Journal of Medical Sciences (ISI) ve Angle Orthodontics (ISI) gibi indeks dergilerde makaleleri yayınlanmıştır.
Yurt içinde ve yurt dışında çok sayıda kongrelere ve eğitim seminerlerine katılmıştır. ABD ve İspanya gibi bir çok ülkede yapılan ortodonti kurslarına ve yurt içinde de Ankara, İstanbul,İzmir, Antalya ve Konya gibi illerde düzenlenen eğitimlere katılmıştır. Tübitak’ın katkısıyla düzenlenen bilimsel etkinliklerde eğitmen olarak görev yapmıştır. İnönü Üniversitesi Bilimsel Araştırma Projeleri desteğiyle yürütülen bilimsel projelerde proje yürütücüsü olarak görev üstlenmiştir.

Yukarı Git