x
M e f d e n t a l

Zirkonyum & Lamine Kaplama

Zirkonyum & Lamine Kaplama

Lamine Kaplama 

Lamina, Lamineyt veya hastalar arasına yaprak diş olarak da bilinen tedavi şeklidir. Hastaların görünüşünü etkileyen bozuklukların düzeltilmesinde kullanılan bir tedavi seçeneğidir. Lamineler, yani yaprak kaplamalar ön dişlerde dişin ön yüzlerinin hazırlanmasıyla yaprak şeklinde ki tabakaların dişin ön yüzeyine yapıştırılmasıyla yapılan bir tedavi şeklidir. Dişlere doğal bir görünüm katarlar. Lamine kaplamalarla güzel bir gülüş elde edebilirsiniz.

Laminate tedavisine hangi durumlarda başvurulur?

Laminate vener kaplamalar temel olarak, renk değişikliklerinin giderilmesi ve belli bir dereceye kadar şekil düzeltilmesi amacıyla yapılabilirler.

Laminate tedavisinden kimler yaralanabilir?

Hastaların çoğu bu tedaviden yararlanabilir. Ancak bazı durumlarda yapılmasının pek sağlıklı olmayacağı durumlarda vardır. Bu nedenle her zaman doktorla iletişim kurulup karar vermek en sağlıklı olanıdır.

Laminatelar uzun ömürlü müdür? Dayanıklı mıdır?

Uzun yıllar sağlıklı bir şekilde kullanılabilirler. Ancak ağız ve diş sağlığına çok dikkat etmek gerekir. Özellikle tırnak ısırma alışkanlığı olan hastalar ve ön dişleriyle koparma alışkanlığı olan hastalar için çok önerilmez.

 Laminate veneer’in avantajları nelerdir?

Küçük bir müdahalelerle sağlıklı ve doğal bir görünüş elde edilir.
Sağlam, renkleri bozulmayan malzemelerden üretilirler.
Dişlerinizin doğal yapısına çok karışmadan estetik özelliklere sahip dişler lamineyt veneer ile yapılabilir. Diş üzerinde ya hiç bir değişiklik yapılmaz ya da az bir düzeltme ile sonucun daha mükemmel olması sağlanabilir.
Tedavinin laboratuvar aşaması bir haftadır. Ancak gülümseme tasarımında bu süre sonunda dudaklarınızın yeni görünümünüze uyum sağlaması 3-4 haftayı bulabilir. Ancak önerilecek evde ki uygulamalarla güzel bir görünüm elde edilir.
Porselen yüzeyleri son derece pürüzsüz olacağı için sigara ve benzeri sebeplerden kaynaklanan lekelenmeleri ve diş taşı oluşumlarını minimuma indirir.
Kahve, çay, sigara gibi dış etkenlerle renk değiştirmez.
Materyal olarak oldukça kırılgandır. Fakat, mineye tam olarak yapıştırıldığında, germe ve çekme kuvvetlerine karşı direnci çok yükselir. Sözgelimi, yapışmış bir veneer’ı dişten bütün olarak sökmek mümkün değildir. Ancak elmas frezlerle diş yüzeyinden aşındırarak uzaklaştırılabilir.
Aşınmaya karşı direnci yüksektir.

Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum kaplamalar, vücudumuzla uyumdur ve doğal bir görünüm sağlarlar. Yüksek teknoloji ürünü zirkonyum dayanıklılığı ve estetik özellikleri nedeniyle diş hekimliğinde de kullanılmaktadır. Malatya zirkonyum kaplama tedavisinde hastalarımızın tercihi olmaya başlamıştır.

Zirkonyum Porselen Esaslı Kron ve Köprü Uygulamaları

Zirkonyum kaplamalarda porselen kaplamalar da olan metal yerine yapı malzemesi olarak zirkonyum yapısı kullanılır. Yapılan çalışmalar diş hekimliğinin temel gereksinimleri olan estetik, sağlamlık, doku uyumluluğu ve doğallık konularında bugüne kadar ulaşılan en yüksek performansın elde edildiğini göstermiştir.
El yeteneğinin bilgisayar teknolojisiyle birleşmesi sonucu ortaya çıkan bir yöntemdir. Klinikte hazırlanmış olan ölçüler laboratuvarlarda elle şekillendirilir ve özel cihazlarla taranıp bilgisayarda sisteme geçirilir. Sonrasında şekillendirilen ölçüler sistemler aracılığıyla işlenmeye başlar.
Böylece zirkonyum oksit alt yapı oluşmuş olur. Bu alt yapının üstü özel porselenler ile kaplanır. Böylece ışığı geçiren (neon efektli), oldukça dayanıklı, estetik, doğal görünümlü kuron ve köprüler elde edilmiş olur. Sistemin en büyük avantajı ulaştığı çok yüksek dayanıklılıkla porselenleri artık köprülerde de kullanılabilir hale getirmesidir.

Zirkonyum Nerelerde Kullanılabilir?

  • • Tek diş kuron restorasyonları
  • • 3-6 üyeli köprüler
  • • İmplant üstü protezlerde

Metal Desteksiz Zirkonyum Esaslı Köprüler

Bu sistemde alt yapı olarak metal yerine beyaz bir renk olan zirkonyum alaşım kullanılır. Sistemin en büyük avantajı, ulaştığı çok yüksek dayanıklılıkla, arka bölgedeki köprülerde tam estetik bir görünüm sağlamaktır.
 

 

 

 

   Hizmet Hakkında Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Zirkonyum & Lamine Kaplama
Zirkonyum & Lamine Kaplama
Zirkonyum & Lamine Kaplama
Zirkonyum & Lamine Kaplama
Zirkonyum & Lamine Kaplama
Zirkonyum & Lamine Kaplama
Zirkonyum & Lamine Kaplama
Zirkonyum & Lamine Kaplama
Yukarı Git